ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ

Ποιό είναι το αγαπημένο σου μάθημα;

red games yello contact blue articles green location

Εμφανίσεις Περιεχομένου : 28819

ΒΡΙΣΚΕΣΤΕ ΕΔΩ:

Αρχική Σελίδα
10ο Δημοτικό Σχολείο Αγίων Αναργύρων
Αγιασμός PDF Εκτύπωση E-mail
Συντάχθηκε απο τον/την Administrator
Δευτέρα, 11 Σεπτέμβριος 2017 19:07

Σήμερα το πρωί πραγματοποιήθηκε ο Αγιασμός στο σχολείο μας.  Το προαύλιο πλημμύρισε ξανά από τις χαρούμενες φωνές των μικρών μαθητών. Τα πρωτάκια μας γνώρισαν τη νέα τους δασκάλα και πήραν τα βιβλία τους.

Ευχόμαστε σε όλους καλή και δημιουργική σχολική χρονιά!!

Τελευταία Ενημέρωση στις Δευτέρα, 11 Σεπτέμβριος 2017 19:49

Χαιρετισμός PDF Εκτύπωση E-mail
Συντάχθηκε απο τον/την Administrator
Πέμπτη, 07 Σεπτέμβριος 2017 16:12

Με την έναρξη της Σχολικής Χρονιάς και μέσα απ' τη νέα θέση μου ως διευθύντρια του 10ου Δημοτικού Σχολείου, χαιρετίζω τους γονείς και μαθητές μας. Με σεβασμό και πλήρη γνώση των απαιτήσεων της σύγχρονης εποχής, οι εκπαιδευτικοί του σχολείου, με την αμέριστη στήριξη και βοήθειά μου, θα παρωθήσουν τους μαθητές μας μέσα από διαδραστικές εργασίες, ευέλικτα προγράμματα και πλούσιες δραστηριότητες στη γνωστική διαδικασία, μετατρέποντας τη μάθηση δια της συνειρμικής οδού σε κίνητρα, τα οποία θα συνάπτονται στενά με τις αξίες, τους στόχους και τις ανάγκες των παιδιών μας.

Καλή και δημιουργική Σχολική Χρονιά

Γεωργίου Βασιλική

Καλωσηρθατε στη νεα ιστοσελιδα μας!

Ο νέος ιστοχώρος μας ελπίζουμε να αποτελέσει στο μέλλον έναν ουσιαστικό μέσο επικοινωνίας του σχολείου με τους γονείς των μαθητών, την πολιτεία, και όλους τους άμεσα ή έμμεσα ενδιαφερόμενους.

Διαβάστε εδώ το χαιρετισμό του Διευθυντή του 10ου Δημοτικού Αγ.Αναργύρων, Μανώλη Δεσποτίδη.